Menu

Konsole do gry

Ciekawe artykuły o konsolach do gier

Laptop dla gracza jaki kupić?

kamnow465

Pośród wielu z nas panuje przekonanie, że do grania nadają się tylko komputery stacjonarne.

Czy jest to słuszne?

W wielu aspektach jest w tym sporo prawdy – stacjonarny komputer łatwiej modyfikować i modernizować. Nie kosztuje to zbyt wiele.

Łatwiej po kilku latach zmodernizować nam komputer dla gracza do wymagań jakie stawia nam nowe, dostępne obecnie na rynku aplikacje.

Ale również laptop może okazać się świetnym sprzętem do grania , który będziecie mogli wykorzystać do tego celu.

Jak wybrać najlepszego laptopa dla gracza?

W pierwszej chwili zastanówmy sią jaka karta graficzna i procesor. To one mają podstawowe znaczenie i powinny być zdecydowanie najlepsze, jeśli macie zamiar grać w najnowsze gry.

Nie ma co przesadzać, podobnie jak nie ma sensu wysilić się na w jeden z tych komponentów!

Pamiętajcie też, że w tym przypadku nie będzie można nic już zmieniać – są one zamontowane w notebooku na stałe!

Równie ważny, to matryca. Dla graczy wybierajcie laptopy o dużych przekątnych, 15 lub 17 calowe, podpowiadamy z matrycą matową, która nie męczy wzroku i nadaje się do grania w różnych warunkach.

Jeśli macie odpowiedni zasób gotówki , to wybierzcie te z ekranem FullHD, jakość obrazu jest o niebo lepsza.

Zarówno dysk twardy i pamięć RAM, są to elementy, które możecie w miarę potrzeb dokupić, ale już na absolutny początek minimum są 4GB Ram i dysk 500GB.

Posiadając większy budżet warto zainwestować w ten z nową technologią SDD, który jest dużo wydajniejszy i pobiera mniej energii.

Jeśli bierzemy pod uwagę chodzi o kwestie wygody, możecie rozejrzeć się za modelami z dedykowanymi grającym specjalnymi klawiaturami, wyposażonymi w dodatkowe klawisze ułatwiające nawigowanie w ulubionej grze , czy z podświetlanymi klawiszami.

Niestety słabym punktem laptopów jest słaba jakość dźwięku – będziecie niestety musieli zaopatrzyć się w dodatkowe słuchawki dla wymagających graczy (rozpiętość ich cen sięga od 100 do nawet 500 złotych) lub zainwestować w zewnętrzne głośniki.

W przypadku grających doskonale sprawdzają się systemy wielokanałowego dźwięku. Grający najczęściej wybierają głośniki 3 lub 5 kanałowe.

Więcej informacji znajdziesz tu: http://pcfaq.pl/polecane/odpowiedz-na-5-pytan-przed-zakupem-laptopa/

© Konsole do gry
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci