Menu

Konsole do gry

Ciekawe artykuły o konsolach do gier

Tablet dla gracza co wybrać

kamnow465

Zabawa na tablecie może być przyjemna.

W handlu dostępne są interesujące modele stworzone właśnie z myślą o graczach– z innym klawiszy, czy dodatkowymi elementami wyposażenia.

Zdecydowanie wiele takich akcesoriów musielibyście jednak dokupić osobno , co wiąże się z utrudnieniami jeśli chodzi np. o serwisowanie.

Szczęśliwie akcesoria dostępne są do różnych modeli, a granie na nowoczesnych tabletach, niekoniecznie tylko zaprojektowanych do gier nie będzie gorszym doświadczeniem.

Tablet do gier na co zwrócić uwagę ?

Wybierając tablet do gier powinno się zwrócić uwagę przede wszystkim na 3 aspekty:

Po pierwsze.

Wydajność grafiki, w tym wydajność przy prezentacji 3D.

Szczególnie w tych przypadkach musimy dokonać zakupu tabletu z procesorem przynajmniej 4-rdzeniowy procesor, czy duża wielkość pamięci RAM – minimum 2 GB.

Po drugie.

Dokonajmy wyboru odpowiedniej wielkości ekranu. Najwygodniej gra się na urządzeniach ze sporym wyświetlaczem, które też wyświetlą nam obraz lepszej jakości – tablet, który ma służyć do grania powinien mieć ekran 9-10 calowy.

Po trzecie.

Trzecia i ostatnia rzecz na jaką należy zwrócić uwagę to pamięć tabletu. Gry zajmują dużo miejsca, będzie potrzebne więc sporo pamięci na soft. Dlatego zdecydujmy się na urządzenia z pamięcią RAM 2 lub 4 GB oraz przynajmniej 16 GB pamięci typu Flash. Tą pamięć szczęśliwie można tanio rozbudować za pomocą wszechobecnych kart SD.

Dla grających zupełnie nie nadają się urządzenia wyposażone w mniej niż 1 GB pamięci operacyjnej, a te występują jeszcze czasami na rynku w najtańszym występującym sprzęcie.

Wszystkie wybrane elementy powinny być starannie dobrane i podobne.

Nie powinno się kupować urządzenia, który ma dobrą grafikę, ale słaby procesor, czy mało pamięci.

W gruncie rzeczy nigdy tego nie wykorzystacie – jeden element nie nie spełni zadania.

W przypadku tabletu dla gracza ma to ogromne znaczenie, jeśli nie wybierzecie najlepszego i to pod każdym względem urządzenia gra stanie się zamiast rozrywką – harówką, z ciągle zacinającą się grafiką, lub gra w ogóle się nie włączy.

© Konsole do gry
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci